×

שגיאה

אינכם מורשים לראות את המשאב הזה.

לידה סנדומיר ליאת

אודותיי

הנני מטפלת בהבעה ויצירה, עם התמחות בתנועה, בגישה פסיכודינמית.

עובדת בקליניקה פרטית בתל אביב עם ילדים, מתבגרים ונשים באופן פרטני.

בעלת ניסיון בטיפול רגשי עם ילדים הסובלים מחרדה, דימוי עצמי נמוך, עיכוב התפתחותי,  קשיים רגשיים וחברתיים, קשיי וויסות וילדים על הספקטרום האוטיסטי.

בעלת ניסיון עם מתבגרים המתמודדים על הפרעות אכילה וקשיים נלווים.

מטפלת בנשים המתמודדות עם דפוסי התקשרות מעכבים, דימוי גוף נמוך, פגיעות מיניות, טראומה, אבל, חולי או תהליכי החלמה.

אני מאמינה שתנועת הגוף מאפשרת שחרור, ביטוי ועיבוד רגשיים, ישנם מצבים בהם זוהי דרך הגישה היחידה לעולם הפנימי. הטיפול בתנועה הינו מרחב של הקשבה ואמפתיה, מיכל בו יכולה להתחולל תנועה בין פנימי לחיצוני, בין תחושות, רגשות ומילים, כדי לאפשר שינוי ואינטגרציה באזורי הנפש הזקוקים לכך.

בקרב ילדים, התנועה והמשחק מהווים דרך תקשורת סימבולית נגישה לביטוי הקשיים הרגשיים ולעיבודם. דרך השיקוף בטיפול, הילד יכול לגלות את יכולת הארגון הגופני והנפשי ולשפר את דימוי הגוף והדימוי העצמי בכלל, לחוות את גבולות הגוף שלו ולגבש בהדרגה וויסות רגשי. זאת תוך הכלה של מנעד רגשותיו, גם של דחפים אגרסיביים, חיזוק היכולות והכרת הכוחות.

בהתאם לכל מטופל, גילו, קשייו והמכלול הייחודי לו - נעשה שימוש גמיש של כלים והתערבויות, (במוזיקה, בגוף, משחקי תפקידים, סיפור, יצירה וכו'). הבחירות נעשות מתוך מותאמות לכל מטופל באופן המיטיב ביותר.

באופן אישי, מתרגלת סגנונות שונים של עבודה עם הגוף כגון: ריקוד, פילאטיס, יוגה וטנגו ארגנטינאי המשמשים כלים חשובים בהבנתי את הגוף והתנועה הרגשית.

בנוסף, לאורך השנים כותבת פרוזה, ועוסקת רבות בקשר בין תנועה, מילים וסיפורי חיים במפגש הטיפולי.

מתרגלת מדיטציית מיינדפולנס ואימון בודהיסטי, ומשלבת קשיבות זאת בעבודה הטיפולית  - הפניית מודעות לא שיפוטית לרגע הנוכחי –מתחושות הגוף, ועד רגשות ומחשבות.

מאמינה ביציאה משותפת למסע מתוך הקשבה ונוכחות חיה, וכן בנדיבות הדרךהמשותפת שמתווההנפשומבטאהגוף.

 

השכלה אקדמית וניסיון מקצועי:

- המסלול להכשרת מטפלים בהבעה ויצירה בסמינר הקיבוצים, מגמת טיפול בתנועה.

- M.Aבספרות עברית (במסלול כתיבה יוצרת) באוניברסיטת בן גוריון.

 

- בעבר עבדתי בגני עיכוב התפתחותי במת"י פ"ת – טיפול בתנועה פרטני וקבוצתי בילדים המתמודדים עם הפרעת קשב, ילדים על הרצף האוטיסטי, בעיות רגשיות והתפתחותיות שונות בשילוב עם הנחיית הורים.

- כיום בשירות הציבורי עובדת כתרפיסטית בתנועה בצוות רב מקצועי ביחידה לפסיכיאטריה של הילד בשיבא, תל השומר.

- חברה בי.ה.ת – האיגוד הישראלי לטיפול ביצירה והבעה.

- הנחיית סדנאות: לאורך השנים הנחיתי ומנחה סדנאות תנועה וצמיחה אישית לנשים וכן סדנאות לזוגות העוסקות בתקשורת בין בני זוג ובתפיסת העצמי ביחסים הזוגיים דרך התנועה.

- מייסדת ומנחה את דרך התרגול Re-moving– התחדשות בתנועה תוך תרגול 3 יסודות: תנועה מחדש תוך התכווננות לזרימה והשענות על משאבי כוח, התמקדות בחיבורים הרגשיים הנוכחים בגופנו, והסרת דפוסים מעכבים שאינם משרתים אותנו.

 

 

 

 

 

 

שליחת מייל למטפל
כל השדות עם * - הינם חובה