אמנות

מטפלים ומטפלות  יקרים מאד,

עוד שנייה נגמרים חדשי הקיץ החמים שמביאים אתם ניחוחות של חופש  ואולי גם היצמדות לחדרים קרירים אבטיח וענבים, מקווה שכל אחד מכם מצא אי מיוחד שאפשר לנוח בו.  וזאת הזדמנות להיזכר בפגישות ההשתלמות והלמידה של חטיבת האמנות ולבשר על פגישה חדשה ומרתקת.

מטפלים רבים גילו התעניינות במפגשים, ולקחו חלק בלמידה הרחיבו את הכלים והידע. מפגש מטפלים מכל רחבי הארץ הוא מרגש ומעשיר ותורם לחוויה של קהילה מקצועית שותפה ופעילה.

שמחתי לפגוש אתכם, ולראות את הניצוץ והשמחה בעיניים, ואת החיבור, שעולים בכל פעם שקיים מפגש עם חומרים ועולם היצירה.

תודה והערכה רבה למרצים ולמנחים שתרמו מזמנם וכישרונותיהם, והעשירו אותנו מהידע המיקצועי שלהם:

לגב' קטי פרנקל, מטפלת באמנות ומדריכה, בוגרת תכנית של פסיכותרפיה פסיכואנליטית, על הרצאה וסדנה מרתקים בנושא "רובוטים, סוגיות של זהות והתקשרות בקהילות מדומיינות", שעסקה בנושא האדם והטכנולוגיה המתקדמת.  המשתתפים שמעו הרצאה בליווי סרטונים והתנסו ביצירת "רובוטים חברתיים" תלת מימדיים, אתם ניהלו דיאלוג אישי וקבוצתי.

לדינה כהן אור, מדריכה ומרצה בתחומי הביבליותרפיה, פסיכותרפית הצבע ושילוב אמנויות וליואב פישר, פסיכולוג קליני בכיר, מנחה קבוצות הכשרה בפסיכותרפית הצבע, על הרצאה תיאורטית וסדנה בנושא היכרות עם פסיכותרפית הצבע. הוצג מודל התפתחות רב מימדי ומתודה טיפולית המתאפיינת ביוזמה עקבית של התערבויות הממוקדות בגרעין הבריא ומכוונות לעורר במטופל ביטוי יצירתי אישי, כוחות התפתחות ותפיסה תקינים ואיזון. נלמדה מפת רצף ה"סתם צורה" שמהווה מנוף לשימוש מיקצועי בשפת האמנות. המפה מעניקה אוריינטציה להשערות ופרשנות המטפל ומהווה מצע עשיר לבניית התערבות המטפל. המטפלים התנסו בצבע חומר וצורה המאפיינים את הגישה.

לד"ר דפנה מרקמן סימנס, מדריכה, מרצה בתכניות אקדמיות, ואומנית, על סדנה והרצאה מרתקים בנושא: שימושים מגוונים במגזינים במצבי טיפול שונים.

לגב' יעל דומני, מטפלת באמנות, מדריכה, מלמדת ועובדת עם אוכלוסיות מגוונות, על הרצאה וסדנה הקשורים להיבטים הטיפוליים המגוונים של העיסוק בעיסת נייר כמו ההיבט התחושתי, ההתפתחותי, הריגשי, הדינאמי, היצירתי, השיקומי והתיאורטי.

אנא רישמו לפניכם את התאריך: 16.10.15, גב' רונית קרנגה היימן, מטפלת בהבעה ויצירה ודוקטורנטית, תציג מודל מרתק בנושא: התהליך האמנותי ככלי הערכה זמין לטיפול באמצעות יצירה.

ההרצאה והסדנה יתקיימו בתיאטרון הבובות בחולון. פרטים יישלחו בהמשך.

השנה הוזמנתי כראש חטיבת האמנות ביהת, למפגש ראשון של ראשי תוכניות ההכשרה בארץ למטפלים באמצעות אמנות חזותית, וסטודנטים. במפגש היסטורי זה הצגתי את חשיבות החברות ביהת, והזמנתי את הסטודנטים להצטרף ולצעוד יחד אתנו. ואכן מספר הסטודנטים המצטרפים לארגון שלנו הולך וגדל.

אני פונה אליכם בקול קורא להגיש הצעות לסדנאות וימי עיון. רבים מכם מפתחים גישות ותהליכים טיפוליים שיכולים לתרום לכולנו.  אני מבטיחה סיוע וליווי בארגון התכנים.

 

ברכות לימים טובים, יצירתיים, משמחים ומספקים ,

ולהתראות בימי העיון הבאים.

תמר פלד, יו"ר חטיבת האמנות ביהת.

http://blog.tapuz.co.il/irish/images/%7B06D432A7-84F3-4F8F-A826-B694697B680B%7D.jpg