דרמהתרפיה

דרמה תרפיסטים יקרים – מכתב לסיכום שנת תשע"ה

שלום יקירי

השנה בחרתי להתמקד בהבניה מחודשת של קהילה שלנו כדרמה תרפיסטים,

בקשתי לאסוף, את מכלול העשייה הברוכה שרבים מאתנו עושים בסביבתם הקרובה,  ולהנגישה אל עבר הקהילה הרחבה שלנו, כולה.

חשתי שכך נכיר זה בזה, נגיע למספר רב יותר של אנשים, לפריסה ארצית רחבה  ונכונה יותר של הפעילות מבחינת תדירות העשייה ומגוון הפעילויות. כל זאת מתוך מחשבה שפריסה ארצית רחבה וחברות ביה"ת, תעזור  לנו לחזק את תחושת הזהות המקצועית הייחודית שלנו מחד ושייכות לארגון וקהילה מאידך. קהילה המאפשרת עושר של  עשייה ופעילויות ומהווה כר לתמיכה ושותפות .

השנה הצלחנו לארגן בעזרתם האדיבה של חברים רבים מערכת מפגשים שנתית ענפה  ופעילות בדרמה תרפיה בקצב של אחת לחודש לערך,  עבור חברי הקהילה שלנו, ואלה האירועים , האורחים המיוחדים שהתקיימו מלבד העושר שהתרחש כל העת בארץ.

הגב' אינגריד לוץ, מנהלת המכון  לדרמה תרפיה בברלין:  

העניקה  הסדנה  : "האג'נדה החבויה – גן עדן וגהינום במשפחה"- סדנה בת יומיים בנושא טיפול משפחתי בדרמה תרפיה. בעזרתן של  גלילה וסוזנאה!

 

ד"ר  - דויד רייד ג'ונסון  -  הגיע  לארץ  ונתן סדנה " התנגדות לקשר – עבודה עם מתבגרים המשלבת  טרנספורמציות התפתחותיות בעזרתם של  סמדר בן עמי ולגדעון זהבי.

התכנסנו לשלושה ימי  עיון חטיבתיים בדרמה:  

"אם אין אני לי , מי לי ? וכשאני לעצמי מה אני ? – דרמה תרפיסטים וקהילה.

ראשון- בהנחייתה האדיבה של גלילה אורן – אודות זהות התפקידים שאותם אנו מגלמים ואותם אנו פוגשים במהלך עבודתנו.

שני - בהנחיית סמדר בן עמי  ודובי בלום –  קהילה משחקת – חשיפה של  מודל הטרספורמציות התפתחותיות בהנחיית סמדר, בשילוב מודל "הלילה – המשחק כשלעצמו" – של  דובי.

ושלישי – פורום קהילת הדרמה תרפיה הירושלמי – הזמין  את כלל המטפלים ביה"ת להיכרות עם הפורמט במפגש מיוחד ביער ירושלים – בהנחית אורית פישר – כשטבע ומשחק נפגשים.

במאי יצגה אותנו סוזאנה  פנדזיק בכנס ביוון  יחד עם קבוצה נכבדה של מטפלים בדרמה בכנס -  "פותחים את המפה – דרמה תרפיסטים באירופה"

אני מודה לכולם על התרומה והנתינה בחפץ לב !!!

השבוע, ביום שני (20/7) - נפגש ב"כנס הבובה" בניהולה המקצועי של סמדר קופר קיסרי בחולון.

אני מאחל לכולנו חופש ממלא כוחות לקראת שנת הלימודים הבאה.

ולשנה הבאה....

אני פונה אליכם בקול קורא להציע רעיונות לימי עיון , לסמן צרכים, להאיר ולתרום בכל דרך  שתוכל לקדם את עשייתנו המקצועית  התפתחותה והעצמתה של קהילתנו.

אני פה לשם כך !

בברכה

טל מימוני    -   ראש חטיבת הדרמה – יה"ת

Talm.drama@gmail .com

ובעינייני יה"ת - yahat2013@gmail.com– אצל יעל.