מוסיקה

לחברי חטיבת המוסיקה היקרים,                                                                     ינואר, 2017

 

אנו פותחים את שנת 2017 עם מספר הודעות משמחות, הקשורות לחברותינו באיגוד האירופי לתרפיה במוסיקה European Music Therapy Confederation = EMTC.

ראשית, האתר המחודש של הEMTC עלה סופסוף לאוויר, ובו תוכלו למצוא מידע על פעילותו של האיגוד, וכן מידע עדכני לגבי תחום הטיפול במוסיקה בישראל, כמו גם מידע לגבי כל המדינות החברות באיגוד האירופי. עלייתו לאוויר של האתר המחודש התעכבה חודשים רבים (כן, כן... זה קורה לא רק בישראל J ), ולכן למשך תקופה ארוכה, לא ניתן היה לקרוא על השינויים הרבים והטובים שהתרחשו בתחום הטיפול במוסיקה בישראל (כמו למשל – קבלת הכרה מהמל"ג ללימודים לקראת תואר MA לכל חמשת תוכניות ההכשרה שלנו, הפעילויות השוטפות והמגוונות שנעשו להעשרת הקהילה, ועוד); אני שמחה מאד שהבעיות נפתרו, ועתה ניתן להגיע לכל המידע בקלות!

 מוזמנים להיכנס  -  http://www.emtc-http://www.emtc-eu.com/#top-welcome

במסגרת חברותנו באיגוד האירופי, אני שותפה בשתי קבוצות עבודה: קבוצה שאחראית על ציון "יום הטיפול במוסיקה האירופי" בכל שנה, וכן בקבוצת עבודה חדשה, שאחראית על פיתוח קשרי מחקר בינלאומיים. אתם מוזמנים בברכה לפנות אליי עם רעיונות שיש לכם הקשורים לשני תחומים אלה.

 

שנית, בתאריך 26.5.2017 יתקיים בעיר אדה (Ede) שבהולנד סמפוזיון בנושא "טיפול במוסיקה וטראומה", אשר יכלול הרצאות וסדנאות בנושא. הסמפוזיון יארח, בין היתר, גם את דר' משה בן סימון מאוניברסיטת בר-אילן, שירצה על עבודתו המרגשת עם חיילים הסובלים מפוסט-טראומה - בהצלחה למשה!

יש אפשרות למטפל במוסיקה אחד בלבד מכל מדינה החברה באיגוד האירופי להשתתף בסמפוזיון המעניין הזה! ראו הזמנה מצורפת – ומי שמעוניין יידרש לפעול במהירות...

 

שלישית, מצורף כאן קול קורא לכנס של מרכז נורדוף ורובינס, שיתקיים בסוף השנה הנוכחית. הכנס יתמקד בחקר ההיבטים הרוחניים של המוסיקה, ויתקיים בלונדון 9-10 בדצמבר, 2017.

 

רביעית, מצורפת כאן הזמנה להשתתף בקורס הכשרה בגישת Drum Power, שיתקיים במינכן בגרמניה. גישה זו מתאימה בעיקר לטיפול ומניעת אלימות, שיפור יחסים חברתיים והעצמה אישית. מוזמנים לקרוא עוד בהזמנה המצורפת.

    

בברכת המשך עשייה מבורכת לכולנו!

דר' טלי גוטפריד

נציגת יה"ת באיגוד האירופי לתרפיה במוסיקה

 

 

 

 

 

אוגוסט 2015

למשפחת המטפלים במוסיקה היקרה,

כמובילות טריות של החטיבה אנו נרגשות לסכם את חודשיי הפעילות האחרונים ולשתף בתכוניותינו להמשך:

נכנסנו לתפקיד בדצמבר האחרון, בכדיי להוביל לשינוי משמעותי מבחינה מקצועית וקולגיאלית: ליצור קהילה של מטפלים במוסיקה המקיימת שיתוף פעולה והפריה הדדית.

כבר בתקופה קצרה זו, נראה כי המרץ והאמונה שלנו 'הדביקו' גם אתכם ואנו רואות יותר ויותר נכונות והתעניינות מצד מטפלים במוסיקה לקחת חלק בפעילויות השונות, רצון לתרום ולהיתרם אלה מאלה, להצטרף ליה"ת ולהרחיב את משפחת המטפלים במוסיקה.

אז מה  היה לנו עד כה?

1.      סדרת "בסלון של ..."– יצאה לדרך כאשר התארחנו בביתה של הגב' איילה גרבר שהעשירה אותנו מניסיונה בשימוש בקערות טיבטיות ככלי טיפולי.

2.      התחילה מסורת ההפנינג הארצי של מטפלים במוסיקה – באמפי שוני

3.      יזמנו קשרים עם בתיי עסק הרלוונטיים לנו כמטפלים, והשגנו הטבות משמעותיות. באומנויות.

4.      התחלנו במערכת הסברה ובמפגשים עם סטודנטים לטיפול במוסיקה במוסדות ההכשרה השונים עמם אנו עומדים בקשר ומקיימים שיתופיי  פעולה.

 

בנוסף, אנו פעילות ומעורבות בנושאים שונים שיה"ת כאיגוד מקצועי מקדם – כמו נושא החקיקה ומעמדו של מקצוע הטיפול באומנויות מול שאר מקצועות בריאות הנפש.

 

מה צפוי להמשך? תפתחו יומנים וכבר תשריינו:

30/8/15 – מפגש "מתחילים שנה" בסטודיו של שירלי (בחולון)

15/11/15 – אירוע ארצי לציון יום הטיפול במוסיקה האירופאי

15/1/16- מפגש "בסלון של..." (בירושלים)

15/3/16- מפגש אמצע שנה אצל ורד (בנתניה)

26/5/16- הפניננג הארצי של מטפלים במוסיקה (באמפי שוני – בנימינה)

 

מעבר לזה יש לנו כמה פרויקטים על הפרק שיכולים לתמוך ולחזק את מימוש החזון שלנו לטובת הקידום המקצועי והאישי של מטפלים במוסיקה ושל המטופלים במוסיקה–כמו:

-          עריכת חוברת למטפלים במוסיקה – המאגדת תיאורי מקרה

-          עריכת חוברת שתכלול רעיונות לפעילויות מוסיקליות המקדמות מטרות טיפוליות בקרב אוכלוסיות שונות.

-          הוצאת דיסק של שיריים טיפוליים מקוריים שיצרו מטפלים במוסיקה

-          ערב הופעות של מטפלים במוסיקה בבית היוצר שבנמל ת"א

ועוד ועוד.... אבל עם הזמן.....

 

אנו קוראות למטפלים במוסיקה לקחת חלק בוועדות השונות ביה"ת, להציע רעיונות ובכלל - להיות פעילים ושותפים בקהילה.

 

שלכם באהבה,

שירלי זמיר אלבז    וורד שמחון – ראשיי חטיבת המוסיקה