י.ה.ת האיגוד הישראלי לתרפיה ע”י יצירה והבע - מיון לפי תאריך שישי, 02 יוני 2017

 

למטפלות ומטפלים בתנועה ומחול שלום,

    1. סיכום יום העיון טיפול בתנועה ומחול בראי המגדרי: האם זה רלבנטי?

נושא המגדר חשוב בטיפול ובמיוחד בתחום שלנו: רוב המטפלות נשים, ורוב המטופלות מגיל ההתבגרות והלאה גם נשים. במהלך הלימודים זהו נושא שמקבל תשומת לב פחותה, דבר שאישרו הסטודנטית והסטודנט שהשתתפו. מטרת יום העיון הייתה להאיר את הנושא מזוויות שונות ויום העיון נבנה בהתאם על בסיס התנסויות בתנועה, דיונים והרצאות. במהלך יום העיון שמענו שתי הרצאות, הראשונה פרשה מבוא היסטורי ואת העקרונות לטיפול בראייה מגדרית (ע"י ג'נט באומגולד, פסיכותרפיסטית).  ההרצאה השנייה (ע"י שרון זק, מטפלת בתנועה ומחול).   הציגה מחקר עדכני על הכוחות הפועלים עלינו בחברה ומייצרים אותנו כגוף הממלא ציפיות וסטנדרטים מֵמַשטרים,  אלו עשויים להעיב על הרווחה והבריאות הנפשית שלנו. משתי ההרצאות ניתן היה ללמוד על הנחיצות ללמוד את נושא המגדר בפסיכותרפיה  וכי יש לטיפול בתנועה ומחול יש הרבה מה לתרום בעניין זה

את יום העיון תכננו גייל סוסקין, קולגה שעובדת על תזת הדוקטורט שלה במגדר וטיפול בתנועה ומחול ואני. היתה אוירה של מעורבות אישית, לימוד ועניין. במשוב שערכנו, התשובות היו מאד חיוביות ומעודדות ארגון יום עיון נוסף סביב אותו נושא.

להלן כמה מובאות מהמשובים:

" תודה רבה על יום העיון. היה לי מעניין ואף משמעותי. אהבתי את העבודה התנועתית בחלל, היא הייתה מכבדת ומאפשרת"

" המעבר להרצאה היה חלק ומותאם. הנושא היה מרתק בשתי ההרצאות. זה היה מעמיק ומעשיר".

" מודה מאד על יום העיון שהוא עבורי נגיעה ראשונה בתחום כ"כ משמעותי של להיות אישה ומטפלת. היה לי עונג להיות עם מטפלות בתנועה ולנוע. הייתי שמחה להיות ביום עיון נוסף ומעמיק בנושא זה, שכ"כ ראוי לתת לו זמן והתבוננות.

" נושא מאד רלבנטי. יום עיון מאד מוצלח. חבל שלא היה יותר ארוך. הסדנה היתה מאד משמעותית, יחד יצרה את השיח.

הייתי רוצה להעמיק את העבודה האישית ושנתייחס יותר ליישומים".

 ד"ר הילדה ונגרובר

ראש חטיבת טיפול בתנועה ומחול

פורסם ב- ימי עיון